Msza w intencji patrona naszej szkoły
  • 21 Marzec 2023

W piątek 17.03.2023 roku poczet sztandarowy naszej szkoły(chorąży i asystentki chorążego) uczestniczył o godzinie 11.00 w  uroczystym nabożeństwie w Kościele Parafialnym w Rudniku pw. Św Katarzyny Aleksandryjskiej. Udział  pocztu sztandarowego wiązał się z niepowtarzalną uroczystością jubileuszową związaną z 90-tą rocznicą uzyskania Sakry Biskupiej gen. dyw. abp. Józefa Gawliny  na  Biskupa Polowego Wojska Polskiego, który jest Patronem Szkoły - Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku.

Mszy świętej zorganizowanej przez Śląski Oddział Straży Granicznej i Gminę Rudnik,przewodniczył oraz okolicznościowe słowo wygłosił Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. dr Wiesław Lechowicz,który docenił i pochwalił uczestnictwo naszych uczniów.Mszę koncelebrowali księża: ks. płk rez. Jerzy Niedzielski, który reprezentował biskupa opolskiego ks. dr. hab. Andrzeja Czaję, ks. mjr Marcin Janocha Sekretarz Biskupa Polowego, ks. por SG Artur Suska Kapelan Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz proboszcz naszej parafii ks. Piotr Malawski. Ekumenicznie w nabożeństwie uczestniczył ks. płk Kornel Undas Dziekan Ewangelicki SG.
Śląski Oddział Straży Granicznej reprezentował Komendant ŚlOSG  gen. bryg. SG Adam Jopek.