Matematyka w kinie
  • 17 Marzec 2023

Następny moduł to ,,Matematyka w kinie'' to planowanie przez dzieci wycieczki do kina. Każde dziecko mając gotowe pytania musi znaleźć odpowiedzi na zadane pytania i wszystko policzyć. Informacje znajdujemy w internecie. Planujemy wycieczkę do naszego kina w Raciborzu.

Czyli głównym zadaniem dzieci jest jest przygotowanie planu wycieczki do kina z uwzględnieniem takich jak pojęć matematycznych jak data seansu,czas potrzebny na zrealizowanie wycieczki, cena pojedynczego biletu, cena dla całej grupy i koszty dodatkowe. Wszystkie te elementy są nierozerwalnie związane z matematyką. Poza zaplanowaniem wizyty w kinie dzieci dowiedzą się, na podstawie przygotowanych materiałów, jak jeszcze widoczna jest matematyka w kinie.