MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR  MATEMATYCZNY”
MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”
  • 17 Marzec 2023

„Dzień Kangura” w tym roku wypadł 16 marca. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym międzynarodowym wydarzeniu, jakim jest konkurs „Kangur Matematyczny”. Ideą konkursu jest popularyzacja matematyki poprzez sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Atrakcyjność konkursu podnoszą wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów.

Uczniowie przez 75 minut w skupieniu rozwiązywali zadania konkursowe.  Po zakończeniu pracy każdy uczestnik otrzymał upominek – układankę przestrzenną. Teraz tylko pozostało poczekać na wyniki, które będą za kilka tygodni. Trzymamy kciuki!