Święto liczby π
  • 14 Marzec 2023

14 marca uczniowie doświadczalnie poznawali liczbę π. Podczas lekcji matematyki dokonywali pomiarów obwodów i średnic wielu przedmiotów w kształcie koła, następnie obliczali stosunek tych dwóch wielkości i zauważali, że zawsze jest on wartością stałą, bez względu na to jak duże było koło, które mierzyli.

Oprócz tego poznali historię badania tej szczególnej liczby, ciekawostki z nią związane oraz sprawdzili swoją wiedzę na jej temat rozwiązując testy interaktywne.

Najważniejsze informacje na temat liczby Pi znajdują się na gazetce szkolnej, a także na padlecie – wirtualnej tablicy. Wszyscy, którzy chcą dokładniej zapoznać się z tą liczbą, poeksperymentować albo rozwiązać zadania mogą jeszcze raz przejrzeć uważnie wszystkie informacje na padlecie pod adresem:

Zapraszamy!