Bieg
Bieg "Tropem Wilczym"
  • 06 Marzec 2023

W piątek 3 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły z klas 4,5,6,7 i 8 uczestniczyli w XI edycji Narodowego Biegu "Tropem Wilczym". Upamiętnili w ten sposób pamięć o Żołnierzach Wyklętych.
W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Żołnierze Wyklęci (zwani również Niezłomnymi)– działający w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego pozostali wierni złożonej  przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną. Propaganda PRL określała ich mianem faszystów i pospolitych bandytów.Zostali pozbawieni wszelkich praw, tropieni po lasach, więzieni, mordowani w katowniach Urzędu Bezpieczeństwa oraz Informacji Wojskowej.
Dziękujemy za udział naszym uczniom.