DZIEŃ DINOZAURA W PRZEDSZKOLU W RUDNIKU
  • 02 Marzec 2023
We wtorek 28 lutego w przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Dinozaura". Dzieci poznały historię dinozaurów- dowiedziały się jak wyglądały dinozaury, czym się żywiły i dlaczego wyginęły. Tego dnia wszystkie zabawy, piosenki i zadania związane były z tematem przewodnim.
Przedszkolaki zamieniły się w małych paleontologów: przy pomocy pędzli szukały ukrytych dinozaurów pod warstwą kaszy mannej , układały z kości szkielety, rozmrażały rączkami lodowe jaja a także rozbijając kamienne jaja przy pomocy młotka i przecinaka wyszukiwały w ich środkach małych dinozaurów. Podczas zabaw towarzyszyły dzieciom odgłosy Parku Jurajskiego, co wzbudzało nie lada niepokój.
Na zakończenie dzieciaki odwiedził przyjazny "Dinozaur Rex", którego każdy, kto miał ochotę mógł przytulić i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie:) To był wspaniały dzień pełen wrażeń i emocji.