Lutowy Dzień Smakosza
  • 01 Marzec 2023

W poniedziałek, 27 lutego w czasie zajęć świetlicowych dzieci uczestniczyły w Lutowym Dniu Smakosza zorganizowanym przez p. Gabrielę Horny i p. Sylwię Przybyłę. Tym razem uczniowie robili wafelki o różnych kształtach, wielkości i smakach. Na początku zajęć kulinarnych dzieci wycinały różne kształty wykorzystując foremki do ciasta, następnie smarowały wafelki wybraną masą i smakowite warstwy układały jedną na drugiej, tak że powstały piętrowe wafelki. Niektóre zostały udekorowane kolorową posypką. Te pyszne przekąski o smaku karmelowym i czekoladowym lub z masłem orzechowym umiliły wychowankom popołudnie w świetlicy. Uczestnicy zajęć kolejny raz przekonali się, że w prosty sposób można samodzielnie przygotować coś pysznego dla siebie, kolegów lub rodziny.