Zawiadomienie dla Rodziców
  • 06 Marzec 2019

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudniku serdecznie zaprasza wszystkich rodziców na spotkanie z panią asp. Edytą Mazur z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, które odbędzie się w dniu 12.03.2019r. (wtorek) o godz. 16.30 w świetlicy szkolnej. Tematem spotkania będą zagrożenia związane z podejmowaniem przez dzieci zachowań ryzykownych m.in. sięganie po różnego rodzaju środki odurzające – dopalacze oraz problem cyberprzemocy, która niestety jest coraz częstszym zjawiskiem w naszej szkole. Chcielibyśmy zwrócić uwagę rodziców na niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać dzieci w sieci. W internetowej rzeczywistości użytkownicy są sprawcami cyberprzemocy, ofiarami, a także świadkami. Ofiary to głównie rówieśnicy sprawców, osoby, które spotykają w swoim środowisku szkolnym, koleżeńskim. Oznacza to, że Państwa dziecko również może stać się każdym z nich, świadomie lub nie. Prosimy o poważne potraktowanie tematu i przybycie na spotkanie.

Po zakończeniu spotkania odbędą się konsultacje z nauczycielami.