Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?
  • 23 Luty 2023

Klasa pierwsza w ramach projektu Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie? wzięła udział w pierwszych zajęciach pt. „  Dlaczego każdy z nas jest inny?”. Uczniowie dowiedzieli się na zajęciach, że choć każdy z nich interesuje się czymś innym możemy się nawzajem od siebie wiele nauczyć. Zajęcia miały na celu zintegrowanie klasy, pokazanie jak się komunikować, dzielić swoimi zainteresowaniami i jak współpracować w grupie.  W trakcie różnych zabaw i prac dzieci rozmawiały o tym, czym się interesują, co lubią robić. Przepięknie przedstawili  swoje zainteresowania, a co najciekawsze okazało się, że nie wiedzieliśmy o tym, że niektórzy są tak bardzo uzdolnieni. Dzieci pokazywały, czym się różnią od innych. Pomimo to, udało się im stworzyć przepiękny wspólny obraz, na którym znajdują się ulubione czynności każdego z nich. Wspólnymi siłami stworzyli wyjątkowe dzieło, kolaż ze zdjęć i wycinków z gazet. Powiesiliśmy go w klasie, aby zawsze przypominało wszystkim, że choć lubią coś innego i każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy, to razem tworzą świetną klasę.