Matematyka w architekturze
  • 21 Luty 2023

Zajęcia w module V ,, Matematyka w architekturze'' była okazją do wędrówki i uważnego obserwowania otoczenia. Głównym celem jest nauczenie się patrzenia na budynki, które otaczają dzieci na co dzień, w nowy, matematyczny sposób. Dzieci w tym module poznały kilka nowych zabytków architektury w Polsce. Przedstawiony został zawód architekta. W architekturze doskonale widać umiejętność planowania, porządek, rytm czy symetrię. Uczniowie mieli okazję samodzielnie odkrywać te prawidłowości w czasie obserwacji najbliższego im budynku – szkoły. I tak wyglądają ich prace plastyczne i makiety czy szkoły, czy sali gimnastycznej czy sali lekcyjnej. Prace wykonane przez dzieci są bardzo ciekawe i staranne.