Baśnie Pana Andersena
  • 16 Luty 2023

W dniu 15.02.2023r. klasy 1-3 udały się do Raciborskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny wystawiany przez teatr krakowski pt. „Baśnie Pana Andersena”. Aktorzy stworzyli niesamowitą atmosferę. W czasie przedstawienia uczniowie mogli przypomnieć sobie znane i lubiane baśnie. Przedstawienie baśni było magiczne: uczniowie mogli posłuchać pięknego śpiewu oraz zobaczyć niesamowite występy taneczne aktorów. Dzieci były zachwycone i na pewno ta sztuka zostanie na długo w ich pamięci! Po spektaklu udaliśmy się do pobliskiego muzeum, w którym uczniowie wzięli udział w interaktywnej lekcji. Podczas jej trwania uczniowie zwiedzali muzeum zdobywając wiele ciekawych informacji na temat historii naszego miasta, zabytków, legend oraz ważnych postaci historycznych. Mieli możliwość na specjalnie przygotowanych kartach pracy sprawdzić zdobytą wiedzę odpowiadając na zawarte w niej pytania. Rozwiązując krzyżówki i rebusy. Oczywiście najciekawszym punktem w muzeum było odwiedzenie mumii.  Lekcja była bardzo ciekawa i warto było pojechać na taką ciekawą wycieczkę!