DZIEŃ PIZZY W PRZEDSZKOLU W SZONOWICACH
  • 09 Luty 2023
Ależ to był pyszny czwartek!Przedszkolaki tuż po śniadaniu założyły fartuszki i z wielkim zapałem zabrały się za przygotowywanie składników na pizzę.Nastepnie poznały historię pizzy i kilka ciekawostek na temat jej przygotowania.Następnie zaczęły ugniatać i wałkować ciasto,rozkładać składniki,po czym z dumą zaniosły gotowe pizze do pieczenia. W przerwie był czas na zabawy ruchowe z pizzą oraz pudełkiem do pizzy. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci był również eksperyment z drożdżami, wodą, cukrem, solą i balonem. Z wielkim zainteresowaniem obserwowały jak w butelce z wodą, cukrem i drożdżami wytworzył się gaz- dwutlenek węgla i balon zaczął się sam powiększać. To był bardzo smaczny i pełen wrażeń dzień!