DZIEŃ PUZZLI W PRZEDSZKOLU W SZONOWICACH
  • 02 Luty 2023

W piątkowy ranek,30 stycznia,  wchodząc do sali przedszkolaki zauważyły na ścianie duży napis "DZIEŃ PUZZLI".Na cześć obchodzonego w niedzielę święta puzzli i łamigłówek Panie postanowiły zorganizować dzieciom kilka dodatkowych aktywności.Najpierw dzieci dowiedziały się jak ważne w ich rozwoju są puzzle,zachęcając do częstego ich układania.Następnie było kilka przyjemnych ćwiczeń matematycznych i ruchowych.Zanim przedszkolaki przystąpiły do pracy plastycznej,która polegała na przyklejaniu pomalowanych rankiem puzzli na duży szablon drzewa,Panie tajemniczo przyciemniły salę i pokazały im niezwykle magiczne puzzle. Świecąc na nie latarką ukazywał się ukryty obrazek. Każdy miał okazję przedstawić pozostałym dzieciom to co przedstawiał wylosowany przez nich puzzel.To był bardzo dobry i ciekawy dzień.