Kiermasz Świąteczny
  • 13 Grudzień 2022

Po trzech latach przerwy z powodu pandemii i obostrzeń w tym , roku szkolnym, w trzecią niedzielę adwentu znów mogliśmy gościć w murach naszej szkoły mieszkańców wsi, rodziców, dziadków, dzieci i młodzież na świątecznym kiermaszu bożonarodzeniowym..

Przychodzących przywabiała kawiarenka z aromatyczną kawa i pysznymi ciastami. Gdy minęły pierwsze wrażenia i przybyli zajęli miejsca na hali, punktualnie o godz. 15.00 pani Gabriela Horny rozpoczęła część oficjalną kiermaszu przedstawiając atrakcje, które czekały na wszystkich tego popołudnia oraz zachęcając do zwiedzenia kiermaszowych stoisk i skorzystania z bogatej oferty kawiarenki. Następnie , pani dyrektor Zespołu Szkolno -Przedszkolnego Weronika Żymełka wraz z przewodniczącymi Szkolnej Rady Rodziców panią Dorotą Rucińską i Przedszkolnej Rady Rodziców panią Barbarą Żok , powitały przybyłych gości życząc wspaniałych wrażeń i miłego popołudnia, Panie zwróciły uwagę, że po raz pierwszy do szkolnego kiermaszu dołączyła społeczność przedszkolna.

Część artystyczną rozpoczęła grupa maluszków z przedszkola. Przedszkolaczki z wspaniałymi czerwonymi rogami na głowach odważnie zaśpiewali piosenkę o reniferach. Następnie starszaki z przedszkola ubrani na biało z białymi długimi wstążkami doskonale wyćwiczeni zatańczyli taniec. Wydawało się, jakby białe anioły przybyły i zatańczyły dla nas. Potem usłyszeliśmy jeszcze jedną piosenkę w której zaprezentowali się wszyscy przedszkolacy.

Gdy ucichły gromkie brawa na scenę wyszła Wiktoria Rzepka, która zaśpiewała pastorałkę. Mocny, dźwięczny głos Wiktorii i rytmiczna melodia pastorałki rozruszała widownię.

Kulminacyjnym punktem programu były Jasełka Misyjne przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej pod opieką pani Danieli Stiebler, Kariny Puls i Kariny Sekuły. Akcja jasełek rozpoczęła się od zwiastowania a skończyła na hołdzie jaki złożyły dzieci z całego świata Nowonarodzonemu Jezusowi. Widownia naszej hali wypełniona po brzegi z wielkim zainteresowaniem śledziła przebieg przedstawienia. Aktorom towarzyszył mały zespół wokalny śpiewając kolędy i pastorałki, które zapewniały oprawę muzyczną i ciągłość narracji. Wspaniała scenografia, charakteryzacja aktorów i solidne przygotowanie aktorów sprawiło , że Jasełka były wspaniałym przeżyciem artystycznym i duchowym a dla rodziców i dziadków również emocjonalnym.

Na koniec uczniowie złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Po części artystycznej był jeszcze czas na miłe spotkanie przy kawie i poszukanie jeszcze czegoś ciekawego na świątecznych stoiskach.

Dziękujemy wszystkim rodzicom ,dziadkom uczniom i gościom, za przybycie i zapraszamy do nas za rok.