BARBÓRKA W PRZEDSZKOLU W RUDNIKU
  • 07 Grudzień 2022

„Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników…”

Święto Górnika – „Barbórka” obchodzona na cześć św. Barbary patronki górników 4 grudnia, to dzień, który wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Ten

ważny dla każdego górnika dzień, uroczyście świętowaliśmy w przedszkolu.

W poniedziałek, 5 grudnia naszym gościem był Pan Andrzej Gonska, emerytowany górnik. Przedszkolaki powitały serdecznie Pana Andrzeja oraz zaprezentowały przygotowane specjalnie na tę okazję piosenki i tańce. Złożyliśmy również naszemu gościowi serdeczne życzenia z okazji Barbórki, a dziewczynki, Karolina i Lena, wręczyły w imieniu całej społeczności przedszkolnej pamiątkowe podziękowanie – laurki i kwiaty. Po części artystycznej dzieci wysłuchały opowieści o ciężkiej pracy górników, zapoznały się ze strojem galowym górnika, przypomniały sobie jakie znaczenie mają pióropusze na czapce górniczej – tzw. Czako oraz do czego służy kryczka.

Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi za poświęcony dzieciom czas i życzymy dużo zdrowia i pomyślności.