TURNIEJ STRZELECKI
  • 05 Grudzień 2022

TURNIEJ STRZELECKI

O PUCHAR DYREKTORA ZSP W RUDNIKU

Uczniowski Klub Sportowy "ZRYW" Rudnik aktywnie działający przy naszej szkole był organizatorem turnieju strzeleckiego o Puchar Dyrektora ZSP w Rudniku. W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas VI - VIII ze szkoły w Rudniku i Szonowic.

Kategoria dziewcząt:

1m - Julia Weiser - SP Rudnik

2m - Samanta Harwig - SP Szonowice

3m - Paulina Bielska - SP Szonowice

Kategoria chłopców:

1m - Kamil Sługa - SP Rudnik

2m - Jacek Fiołka - SP Rudnik

3m - Marcel Fiegel - SP Szonowice

Celem zawodów jest kształtowanie postaw patriotycznych oraz popularyzacja strzelectwa sportowego wśród młodzieży szkolnej.

Zawody strzeleckie były również formą upamiętniającą patrona szkoły w Rudniku abp. Józefa Gawliny - Biskupa Polowego Wojska Polskiego. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą na temat życia i działalności biskupa. Test najlepiej napisali Aron Gajda i Jacek Fiołka.

Zawody zorganizowali: Dorota Sochiera i Bożena Walaszek a sędzią głównym zawodów był pan Zygmunt Kandora.