Gminny konkurs pod patronatem Wójta Gminy Rudnik
Gminny konkurs pod patronatem Wójta Gminy Rudnik "Jestem Europejczykiem"
  • 28 Listopad 2022

Gminny konkurs pod patronatem Wójta Gminy Rudnik "Jestem Europejczykiem"

W piątek, 25 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudniku  odbył się konkurs z cyklu " Jestem Europejczykiem" dla uczniów  klas drugich, trzecich

i czwartych ze szkół naszej gminy.

Zebranych w świetlicy szkolnej uczestników konkursu przywitał Wójt Gminy Rudnik- p. Piotr Rybka i Dyrektor ZSP  w Rudniku- p. Weronika Żymełka.

Na początku konkursu dzieci zaprezentowały wcześniej wykonane prace plastyczne na temat państw sąsiadujących z Polską. Zastosowały różne techniki plastyczne, aby przybliżyć i ukazać atrakcje turystyczne wskazanego kraju europejskiego. Klasy drugie ukazały walory Czech, klasy trzecie Słowacji, a klasy czwarte – Niemiec. Wszystkie prace były bardzo estetyczne i pomysłowe, a połączone z ustną prezentacją wzbogaciły i uzupełniły wiedzę o naszych krajach sąsiedzkich.

W drugiej części konkursu uczniowie zespołowo rozwiązywali zadania testowe dostosowane do wieku uczestników, przygotowane przez organizatorki konkursu-

p. I.Kurzywilk i p. S. Przybyłę. Zagadnienia dotyczyły podstawowych informacji o Unii Europejskiej, znajomości nazw państw europejskich, ich stolic, barw narodowych, charakterystycznych zabytków oraz sławnych postaci, typowych potraw i tradycji. Zadania wymagały różnych umiejętności np. układania elementów w całość, posługiwania się kodem kolorystycznym, liczenia, ortograficznej pisowni.

Konkurs został rozstrzygnięty w tym samym dniu. I miejsce wśród klas drugich zdobyła szkoła w Rudniku, wśród klas trzecich szkoła w Grzegorzowicach, a wśród klas czwartych– szkoła w Gamowie. Zwycięzcy i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe z rąk pani dyrektor – Weroniki Żymełki i Zastępcy Wójta – p. Tomasza Kruppy.

Serdecznie gratulujemy wiedzy i zaangażowania wszystkim uczestnikom konkursu oraz dziękujemy nauczycielom i rodzicom pomagającym dzieciom w przygotowaniu się do niego. W przyszłym roku kolejna edycja konkursu.