warsztaty karykatury
  • 24 Listopad 2022

We wtorek na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudniku uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach karykatury. Spotkanie zostało poprowadzone przez Szymona Teluka artystę rysownika, karykaturzystę oraz wykładowcę Instytutu Studiów Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawych wskazówek jak tworzyć karykatury i rysunki ludzi. Zaś swoją zdobytą wiedzę mogli przelać na papier. Podczas spotkania powstało bardzo wiele ciekawych prac, które będzie można podziwiać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudniku. W trakcie zajęć dzieci mogły też zobaczyć prace samego artysty. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i zrobiło ogromne wrażenie na uczestnikach.