Dzień postaci z bajek klasa 1
  • 21 Listopad 2022

Bajki i baśnie, zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta- Dnia Postaci z Bajek.

Dnia 15.11.2022r. na zajęciach klasa 1 miała możliwość wykazania się wiedzą na temat bajkowych postaci.  Oprócz rozwiązywania zagadek związanych z różnymi postaciami z bajek każdy uczeń musiał odpowiedzieć na pytanie, jaki cień jest przedstawiony na obrazku. Cała zabawa była prowadzona za pomocą światła z latarki, bowiem rozwiązania zagadek i cieni dzieci wyszukiwały przy jej użyciu. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zabawie: „Pilnowacza skarbu”, gdzie ich zadanie polegało na rozwiązaniu zagadek muzycznych dotyczących bajek, a także brały udział w  zabawie ruchowej  pt. "Wyprawa do zoo". Co za tym idzie okazuje się, że uczniowie bardzo dobrze znają bajki i świetnie radzili sobie z zadaniami, dlatego otrzymały słodkie prezenciki.

Na zajęciach bibliotecznych klasa 2 i 3 Oprócz tego uczniowie odgadywali atrybuty związane z wybranymi postaciami oraz odgadywali jakie bajki są przedstawione na telewizorach. Dzieci wzięły również udział w zabawie, w której musiały odgadnąć, jaką są postacią z bajki.