PODAJ ŁAPĘ
  • 14 Listopad 2022

Nasza szkoła włączyła się w akcję pomocy dla zwierząt z raciborskiego schroniska „Podaj łapę”.

W czasie zimy lubimy pomagać zwierzętom, wiemy, że jest to czas kiedy warunki pogodowe mocno utrudniają opiekę nad zwierzętami dlatego chcemy pomóc zwierzętom przebywającym w schronisku zwłaszcza w czasie zimy.
Jak pomagamy?

Potrzebne są: karma mokra, koce, ręczniki (szczególnie teraz kiedy jest bardzo zimno), legowiska, maty, ubranka dla psów, żwirek dla kotów, ryż i makaron.

To co najważniejsze !!!!
Bardzo prosimy o sprawdzenie składu karmy, tak, aby zawierały mięso. Pamiętajmy, że nie ilość, a jakość ma znaczenie. Jakość karmy wpływa na zdrowie, dobre samopoczucie, a przede wszystkim przyspiesza powrót do zdrowia niejednokrotnie skrzywdzonych przez człowieka zwierząt.

Akcja trwa od 28.10.2022r. do 2.01.2023 r.

Szkolną akcję prowadzi Samorząd Uczniowski. Koordynatorem akcji jest pani Bożena Walaszek i Karina Sekuła.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w zbiórce.

Preferowane rodzaje karmy dla psów i kotów sugerowane przez schronisko.