• 14 Listopad 2022

W przeddzień Święta Niepodległości 10.11.2022 roku w naszej szkole zorganizowano uroczysty patriotyczny apel rocznicowy. Narodowe Święto Niepodległości,to święto państwowe w naszym kraju obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku ,po 123 latach zaborów. Uczniowie klasy ósmej przygotowali ciekawą lekcję historii o trudnej drodze i walce Polaków,której celem było odzyskanie upragnionej niepodległości.

Podczas apelu nie zabrakło narodowych pieśni patriotycznych zaśpiewanych przez uczniów klas czwartej, piątej, szóstej i siódmej oraz ważnego wspomnienia o rocznicy urodzin naszego patrona szkoły abpa Józefa Gawliny. W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” cała społeczność szkolna odśpiewała nasz hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Nasze działania patriotyczne dotyczyły również podjętych działań (sprzątanie miejsc pamięci,gazetki szkolne,lekcje historii)w październiku i listopadzie w ramach akcji „Szkoła pamięta”. To akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji było zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.