ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU W RUDNIKU
  • 10 Listopad 2022

11 listopada 1918 to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po wielu latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Pielęgnując tradycje polskie w czwartek 10 listopada obchodziliśmy w naszym Przedszkolu rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów z naszego przedszkola było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. W tym dniu przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając piosenki o Polsce, recytując „Katechizm małego Polaka” Wł. Bełzy czy tańcząc polskie tańce ludowe.

Tego dnia włączyliśmy się również w akcję MEiN „Szkoła do hymnu” i uroczyście odśpiewaliśmy cztery zwrotki naszego hymnu narodowego.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

HYMN POLSKI

ŚPIEWAM DLA POLSKI