Uroczyste  zakończenie  konkursu  „Po góralsku w przedszkolu i nie tylko”
Uroczyste zakończenie konkursu „Po góralsku w przedszkolu i nie tylko”
  • 10 Grudzień 2021

W czwartek 09.12. Pani Weronika Żymełka-dyrektor ZSP w Rudniku oraz Panie Martina Kocur i Katarzyna Zawojska- nauczycielki w Samorządowym Przedszkolu przy ZSP w Rudniku wzięły udział w uroczystej gali wręczenia nagród rozstrzygniętego w czerwcu konkursu „Po góralsku w przedszkolu i nie tylko”, w którym nasze przedszkole zdobyło I miejsce.

Organizatorem konkursu byli doradcy metodyczni Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku. Konkurs trwał od 01.03. do 25.06.21r i obejmował przedszkola powiatu raciborskiego, miasta Rybnik oraz Szkoły Podstawowe kl. 1-3 powiatu wodzisławskiego.

Celem konkursu było wprowadzenie dzieci w świat kultury i sztuki góralskiej. Każda placówka, która zgłosiła się do konkursu, miała do wykonania zespołową pracę w czterech kategoriach: taniec góralski, piosenka góralska, praca plastyczna, scenariusz z przeprowadzonych zajęć.

Uroczystość wręczenia nagród została zorganizowana w pięknej sali koncertowej Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach i połączona została z obchodami 15-lecia RODNiIP „WOM” w Rybniku. A jej przebieg uświetniły występy folk kapeli „GÓRALSKA HORA”.