W październiku uczniowie klas VII i VIII spędzili trzy dni we Wrocławiu – stolicy Dolnego Śląska. Udali się tam na wycieczkę szkolną sfinansowaną ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, pozyskanych w ramach programu „Podróże z klasą”. Wyjazd umożliwił uczniom poznanie historii, tradycji i kultury Wrocławia, a także poznanie osiągnięć polskiej i europejskiej nauki.
Dzięki odwiedzeniu Muzeum Narodowego, w tym Panoramy Racławickiej uczniowie przyswoili sobie fakty z historii końca XVIII ujęte w podstawie programowej nauczania historii w szkole podstawowej, a także mieli okazję podziwiać niezwykłe dzieło słynnych polskich malarzy z końca XIX wieku, jakim jest cykloramiczny obraz „Bitwa pod Racławicami”.
Wizyta w Hydropolis – Centrum Wiedzy o Wodzie wpłynęło na uatrakcyjnienie nauki fizyki, chemii i biologii, a także na wzrost świadomości ekologicznej uczniów.
Odwiedzenie Kolejkowa, czyli Centrum Nauki o Społeczeństwie, Matematyce i Architekturze pozwoliło w ciekawy sposób realizować między innymi takie cele edukacyjne jak wykorzystywanie pojęć i wielkości fizycznych do opisu zjawisk oraz wskazywanie ich przykładów w otaczającej rzeczywistości, poznanie zróżnicowanych form działalności człowieka w środowisku, ich uwarunkowań i konsekwencji oraz dostrzeganie potrzeby racjonalnego gospodarowania zasobami przyrody.
Ponadto uczniowie zwiedzili najważniejsze miejsca Wrocławia: Ostrów Tumski z gotycką katedrą św. Jana, barokowe ogrody Ossolineum i okolice Uniwersytetu Wrocławskiego, Ostrów Piaskowy, Stare Jatki, Rynek oraz Plac Solny. Mieli też okazję podziwiać Halę Stulecia oraz pokaz Fontanny Multimedialnej.
Uczniowie wrócili z wycieczki pełni wrażeń i bardzo zadowoleni.