PODRÓŻ DO KRAINY PEŁNEJ ZDROWIA - KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA
  • 28 Kwiecień 2021

Nasze przedszkole od kilku już lat bierze udział w projekcie edukacyjnym „Klub Zdrowego Przedszkolaka”, którego organizatorem jest Sanepid w Raciborzu. Działania w ramach projektu kierowane są do przedszkolaków i mają na celu wzbogacenie wiedzy dzieci z dziedziny zdrowia, wykształcenie u nich postawy prozdrowotnej, nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych.

W trakcie realizacji projektu dzieci dowiadują się co to jest Piramida Żywienia, poznają jej kolejne poziomy oraz ich znaczenie dla zdrowia.

Nasze Przedszkolaki doskonale opanowały zasady zdrowego odżywiania , wiedzą jakie produkty należy jeść aby prawidłowo się rozwijać, co szkodzi ich zdrowiu oraz jak ważne w codziennym wyżywieniu jest spożywanie warzyw i owoców. Doskonale wiedzą czym można zastąpić słodycze, cukier aby było zdrowo a jednocześnie słodko.

Rozumieją dlaczego podstawą zdrowego odżywiania jest ruch.

Projekt realizowany jest przez cały rok szkolny, a najczęściej w kwietniu następuje podsumowanie wszystkich zdobytych wiadomości. Tak też było w bieżącym roku. Tematyce zdrowia poświęcony został przedostatni tydzień kwietnia. Przypomnieliśmy sobie Piramidę Żywienia, segregowaliśmy produkty zdrowe i takie, których powinniśmy unikać,  wykonywaliśmy sałatkę owocową, surówkę z jabłka i marchewki; zorganizowaliśmy Dzień Sportu na hali. Na zajęciach dzieci dowiedziały się również o dużym znaczeniu higieny osobistej dla zdrowia.

Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości i wykształcone teraz nawyki, zaowocują w przyszłości.